بازسازی خودرو

بازسازی خودرو قدیمی و کلاسیک

اگر صاحب یک خودروی قدیمی یا کلاسیک هستید و یا قصد خرید یک خودروی کلاسیک و سپس بازسازی آن را دارید مجموعه امید تیونینگ همان جایی است که به دنبالش هستید. امید تیونینگ با سابقه طولانی و تجربه مفید در امر بازسازی و تعمیر خودروهای کلاسیک یکی از پیشرفته ترین مراکز بازسازی خودرو در ایران می باشد. امید تیونینگ کار بازسازی خودرو را به بهترین شکل ممکن و با حفظ اصالت خودرو انجام می دهد. در واقع در عملیات بازسازی هر چه قطعات کمتری تعویض شود و اصالت ظاهری بیشتر حفظ شود، بازسازی ارزش بالاتری را دارد.

بازسازی خودرو چگونه انجام می شود؟

بازسازی خودرو های کلاسیک کاری زمان بر و تخصصی می باشد و باید تجربه و ابزار و قطعات کافی برای انجام این کار در اختیار باشد. خودروهای قدیمی زیادی تاکنون در مجموعه امیدتیونینگ بازسازی و سر پا شده اند و این مجموعه دارای ابزارها و تخصص کافی برای این امر می باشد. یکی از زیبایی های کار بازسازی خودروهای کلاسیک و قدیمی، شگفت زدگی صاحبان این خودروها بعد از انجام بازسازی می باشد. بسیاری از آن ها برایشان سخت است که باور کنند این خودرو همان خودرویی ست که چند روز پیش به مجموعه امید تیونتیگ تحویل داده بودند و این کار را شبیه معجزه یا جادو می نامند. حال ببینیم فرآیند بازسازی این خودرو ها چگونه است و یک خودرو چه مراحلی را تا بازگشت به دوران اوج خود طی می کند؟

جداسازی قطعات خودرو از همدیگر

ابتدایی ترین مرحله در بازسازی خودروهای قدیمی و کلاسیک این است که تمامی قسمت های خودرو از همدیگر متمایز شوند تا جا برای تعمیر و بازسازی بدنه و سایر قطعات باز شود. این کار باعث می شود قطعاتی که معیوب هستند و دور از چشم ما در گوشه ای از خودرو جا خوش کرده اند هم خود را نشان دهند. خراب بودن یک قطعه می تواند منجر به خراب شدن قطعه ای دیگر شود. بنابراین در بازسازی خودرو باید به طور کاملا از کوچک ترین قطعات تا بزرگترین قطعات مورد بازبینی قرار بگیرند تا خودرو برای سال ها بتواند بدون مشکل روشن شود و حرکت کند. البته این خودروها را معمولا فقط در مواقعی خاص از پارکینگ خارج می کنند استهلاک این خودرو ها بالاست و کافی ست تصادفی کوچک با این خودرو ها رخ دهد و هزینه سنگینی را بر دوش صاحب خودرو بگذارد.

تعمیرات بدنه شروع کار بازسازی خودرو است

از تولید یک خودروی کلاسیک و قدیمی خیلی وقت است که می گذرد و تا الان به احتمال زیاد بدنه دچار پوسیدگی و فرو رفتگی های متععدی شده. همان طور که گفتیم بهتر است در بازسازی این خودروها اصالت حفظ شود و قطعات خود خودرو مورد تعمیر و بازسازی قرار بگیرند. این کار به خودرو ارزش بیشتری می دهد اما خب اگر راهی جز تعویض نبود باید این کار را انجام داد. پیدا کردن یک قسمت از بدنه بسته به مدل خودرو و سال ساخت آن دارد. بدیهی ست که برای خودروهایی که فقط 50 عدد از آن به ایران وارد شده این کار سخت تر است و باید با جستجوی زیاد در داخل کشور یا خارج از کشور قطعه نو یا کا کرده مورد نظر را تهیه کرد. اگر جستجو فایده  ای نداشت راهی جز ساختن دوباره آن قطعه نمی ماند.

بازسازی قطعات موتوری و گیربکس

پس از بازسازی بدنه نوبت به قلب تپنده خودرو می رسد. اجزاء موتوری تا زمانی که به درستی کار نکنند زیبا بودن بدنه به هیچ دردی نمی خورد! همان طور که گفتیم از قبل موتور و سایر اجزا از بدنه جدا شده بودند و به طور جداگانه مورد بازبینی و تعمیر قرار می گیرند. قطعات موتور و گیربکس هم مانند بدنه سانتی متر به سانتی متر مورد بازبینی قرار می گیرند. برخی از قطعاتی که در ظاهر سالم هستند هم باید تعویض شوند. مانند شلنگ های ورود و خروج آب به رادیاتور که در اثر گذر زمان قطعا پوسیده شده اند و کارایی لازم را دیگر ندارند. همچنین باید لقی های لوازم موتور یا اطراف موتور برطرف گردند و در جا یخود سفت شوند. روانکاری و تمیز کاری اصولی نیز از جمله کارهایی ست که باید در حین بازبینی و تعمیر موتور و گیربکس انجام می گیرند.

سرویس دوره ای خودروهای قدمی و کلاسیک

سرویس های دوره ای تخصصی خودرو کلاسیک و قدیمی خود را به گروه امیدتیونینگ بسپارید. متخصصان امید تیونینگ با دانش مخصوص و تجربه ای فراوان در خدمت مالکان خوروهای کلاسیک و قدیمی هستند و خدمات مورد نیاز شما را با بهترین کیفیت ارائه می دهند. برای کسب اطاعات بیشتر روی لینک زیر کلیک کنید و یا با ما تماس بگیرید.

سرهمسازی قطعات؛ نوسازی چراغ ها، تو دوزی، و لوازم تزیینی خودرو

چراغ خودروهای کلاسیک و قدیمی در فرآیند بازسازی به جای تعویض شدن، توسط پولیش و روش های مختلف جلا داده می شوند و ظاهری نو را به خود می گیرند. انجام کارهای  نهایی که مربوط به زیبایی خودرو از اهمیت زیادی بخوردار می باشد زیرا ظاهر خودرو در معرض دید است و حرف اول را می زند. بنابراین قسمت های استیل به خوبی جلا داده می شوند، تو دوزی خودرو توسط متخصی ماهر انجام می پذیرد، فرمان، دنده و داشبورد به خوبی مورد بازبینی قرار می گیرند و به خوبی تمیز و تعمیر می شوند. در این مرحله سایر قطعات موتوری و گیبرکس هم روی خودرو سوار می شود و در نهایت کار بازسازی خودرو به اتمام می رسد.

تست کلی

انجام تمام کارهای بالا در نهایت به یک تست کلی ختم  می شود. جزء به جزء ظاهر خودرو، کارکرد سیستم برق و مکانیک خودرو توسط متخصصین امید تیونینگ مورد تست و بررسی قرار می گیرند تا عیب و ایراد های نهایی مشخص و بر طرف شوند. این آخرین مرحله بازسازی یک خودرو کلاسیک و یا قدیمی در مجموعه امید تیونینگ است و ما همیشه در این لحظه منتظر شگفت زده شدن مالک خودرو هستیم.

بازسازی خودرو با امیدتیونینگ

برای کسب اطلاعا بیشتر و درخواست مشاوره با مشاوران امید تیونینگ تماس بگیرید.

امید تیونینگ را در اینستاگرام دنبال کنید...

جدیدترین های اینستاگرام امید تیونینگ